דף נחיתה בוורדפרס – מה הם היתרונות?

דף נחיתה נועד לשם מטרה מאוד ברורה וחשובה: אם כבר הגולש או הגולשת ‘נחתו’ בו, אז עלינו למצות את הפוטנציאל שלהם ולדרבן אותם כמה שיותר להשאיר פניה ולהפוך להמרה.
דף נחיתה בוורדפרס – מה הם היתרונות?

על השאלה איך עושים את זה, האמת שזה כבר ממש שמור למאמר אחר. אוכל לומר בקצרה כי בכוונה מדובר בדף נחיתה ולא בדפים. זהו עמוד יחיד בו אין לגולש דרך לצאת לעמודים צדדיים נוספים. העמוד מוכרח לכלול מסרים שיווקיים מאוד ברורים וקצרים, להיות באופן מודע מכירתי, להציג יתרונות / מבצעים, ולהגיש על מגש של כסף, את אמצעי ההתקשרות עם בית העסק.

אולם מטרתו של המאמר הנוכחי היא דווקא לענות על התחבטות שבה אני נתקל לא פעם: לקוחות פונים אלי בשאלה אם שווה להם להשקיע בדף נחיתה בוורדפרס, או אם הם יכולים להשתמש בפלטפורמות ייעודיות אחרות.

תשובתי הקצרה היא שוורדפרס עדיפה. תשובתי הארוכה… ובכן, בואו נקפוץ יחד אל המאמר :).

לפני שנשאל למה, קודם כל בקצרה – מהי WordPress?

ואל תדאגו, אני מבטיח להסביר הכול בגובה העיניים.

וורדפרס היא מערכת קוד פתוח שמאפשרת לכל אחד ואחת מאתנו לעצב ולבנות אתר אינטרנט (דף נחיתה גם נחשב לאתר אינטרנט), וזאת מבלי לדעת ולו שורת קוד אחת.

קבצי הוורדפרס נגישים באופן חינמי באתר הרשמי של wordpress.org. ניתן להוריד אותם, להתקין אותם על גבי שרת אחסון (מה שגורם לאתר להיות באוויר), והופ – יש לנו אתר, מעין ‘דף לבן’ שעליו אנחנו יכולים להתחיל לקשקש ולצייר.

לאור העובדה שקל נורא ללמוד אותה, אנשי שיווק דיגיטלי רבים יודעים לבנות דפי נחיתה בוורדפרס בעצמם, מבלי שהם תלויים באף פלטפורמה סגורה כזו או אחרת. השמיים הם הגבול.

אצל איש שיווק דיגיטלי מיומן שיודע את עבודתו נאמנה, חופש פעולה שכזה, מניב דפי נחיתה יפים, מהירים, מעוצבים והכי חשוב ממירים.

כבר הספקתי למנות כאן יתרון אחד וחשוב. אולם ישנם עוד כמה יתרונות שחשוב שתכירו בשיקולכם היכן לבנות את דף הנחיתה שלכם.

דף הנחיתה הוא לגמרי שלכם

אני בכוונה נמנע מלמנות פלטפורמות מתחרות שאני פחות ממליץ עליהן, לא רוצה להיכנס לשמות, אך כן חשוב לי לחדד את העיקרון הבא:

ישנן פלטפורמות שבאופן מכוון מיועדות להקמת דפי נחיתה. הבעיה נוצרת בעובדה שהן נחשבות לפלטפורמות קוד סגור. כלומר, אנחנו בונים את דף הנחיתה שלנו באותה פלטפורמה, ואם נרצה למשל להתנתק ממנה ולהפסיק לשלם לה סכום כסף מסוים, הרי שגם דף הנחיתה יפסיק להתקיים. אין לנו כל שליטה על כך.

בוורדפרס לא כך הם פני הדברים; קבצי הוורדפרס מותקנים על גבי שרת אחסון, וניתן להעביר אותם בין אחסונים שונים. למשל, נניח והמשווק הדיגיטלי שלכם מאחסן עבורכם את דף הנחיתה על אחסון מטעמו, ומסיבות כאלו ואחרות אתם מסיימים אתו שירות, אז ניתן להעביר אליכם את קבצי דף הנחיתה, ותוכלו להתקין אותם באחסון מטעמכם.

מדובר בכמה עשרות בודדות של שקלים בחודש (יש אחסונים שעולים 19 שקלים לחודש ויש שעולים 50), והדף הוא שלכם, באחסון מטעמכם ונשאר באוויר. אתם לא תלויים באף אחד.

קל לשנות ולעצב אותו מחדש

היופי שטמון ב-Wordpress הוא בקלות שבה ניתן לבצע שינויים ושדרוגים בתוכן ובעיצוב.

אחד מן העקרונות החשובים בקידום עם דפי נחיתה, טמון בכך שאנו יכולים להסיק למשל את המסקנה שהדף לא מתפקד כפי שרצינו ולא מביא מספיק המרות. באפשרותנו לבצע שינויים ותוספות בעיצוב, מבלי שנהיה תלויים במגבלות כאלו ואחרות של מערכות קוד סגור מקבילות.

אתקיל את עצמי ואומר שגם במקרים ובהם מדובר בשינויים מרחיקי לכת המצריכים ידע טכני מעמיק, בחיפוש קצרצר תוכלו למצוא שפע של מתכנתים בוורדפרס שיוכלו לבצע כל דבר שתבקשו.

אתם יכולים גם ללמוד לבד

נכון, לא כל בעל ובעלת עסק היו רוצים לדעת עכשיו להתעסק עם וורדפרס, לערוך שינויים ולהבין את ההיבטים הטכניים השונים, אבל וזה אבל גדול – הכל נגיש באינטרנט עם מדריכים מסודרים וסרטונים מצוינים ב-youtube. אין צורך בידע קודם בכלל.

היתרון הזה הוא יותר בגדר המלצה. במקצועי אני פוגש גם בבעלי ובעלות עסקים שעבורם היכולת לשלוט בנעשה, היא קריטית וחשובה. בעלי עסקים המשווקים את עצמם, או נוטלים חלק בשיווק, ולכן דף נחיתה בוורדפרס הוא פתרון מצוין עבורם המסיר כל מגבלה.

אז רגע, אתה מוכר לי דף נחיתה?

לא! הופתעתם? אנצל את הרגע כדי להציג את עצמי.

קודם כל ברוכים הבאים, שמי יובל מרום, במקצועי יועץ שיווק דיגיטלי. אני מלווה את לקוחותיי כדי שיוכלו למקסם את ההצלחה שלהם בזירה השיווקית הדיגיטלית, מכווין ומפגיש עם אנשי שיווק מיומנים בהתאם לצורכי בית העסק.

באתרי תוכלו למצוא מגוון מדריכים העוסקים בשיווק דיגיטלי, מושגים מעולמות השיווק ושירותים שונים המוצעים בעולמות הקידום והפרסום באינטרנט.

בחיפושכם אחר בונה דפי נחיתה בוורדפרס, אוכל להפנות אתכם לאנשי מקצוע אמינים ואיכותיים איתם אני עובד על פרויקטים רבים. ואם תרצו, אציג גם את שירותיי ונבחן כיצד אוכל לעזור לכם לצמוח באינטרנט ולהגדיל רווחים.

🎥 מעצים בעלי עסקים דרך שיווק בוידאו
🎙️ פודקאסט: על מה נדבר הפעם
🧠 מכור לסרטוני How To

שנדבר? מצפה להכיר

לחצו כאן עכשיו להתחלת שיחה