REC

טיפים לצילום – לשפר את הצילום, עריכה ואימפקט כבר מהיום

לא משנה אם אתם מצלמים סרטונים או תמונות, לכיף או בצורה מקצועית, יש את הרגע הזה שאתה מסתכל על משהו שאתה יצרת ואתה אומר לעצמך בראש ״איזה כיף שזאת היצירה שלי!״. 

אני באופן אישי מנסה להגיע להרגשה הזאת עם כל תוכן שאני יוצר – תמונות, סרטונים, מדריכים או אפילו סתם ציור עם הילדה…

מעל לעשור שאני מתעסק בצילום ועריכת סרטונים, תמונות ובניית אסטרטגיות שיווקיות לעסקים. היום אני מאמין שהתוכן העיקרי והטוב ביותר הוא תמונות ווידאו (תחשבו על פלטפורמות חברתיות כמו אינסטגרם, טיקטוק, פייסבוק ואפילו אגדיל ואומר סטטוסים בוואטסאפ).

עם הזמן והניסיון הבנתי שיש כמה היבטים שחוזרים על עצמם בתהליך הפקת התוכן ובעזרת כמה טיפים וטכניקות תוכלו לשפר את הצילום שלכם ולהפוך כל יצירה שלכם לכזו שתשאיר את ה-״וואו״ אפקט למי שרואה אותה.

בואו נצלול ישר לתוך הטיפים לצילום, שכבר מהפעם הבאה שתשלפו את הפלאפון או מצלמה תוכלו ליישם ולשפר את התוכן שלכם!

בחירת הציוד המתאים

רגע לפני שאתם צועקים עליי ״יובל ברור שציוד הוא חשוב לצילום״ אני רוצה לתת גישה שונה – לא חייב לקנות את המצלמה הכי טובה כדי לצלם סרטונים או תמונות ברמה גבוה. היום הפלאפון שלנו הוא מכשיר כל כך איכותי שאפשר להשתמש בו כמעט לכל דבר משלב הצילום, העריכה ופרסום התוכן.

תרשו לי להוסיף… כמי שהיה עם חברת הפקה וציוד צילום בשווי של 50 אלף ש״ח… אם תכנסו באתר להפקות וידאו ותראו את התוצרים, תופתעו לגלות שהכל צולם עם אייפון 13 פרו מקס. 

מה שאני מנסה להגיד זה שתחשבו על מה סוג התוכן שאתם רוצים לייצר, אם אתם רוצים לעשות סרטוני הילוך איטי או עם תקריב (זום) יכול להיות שנייד לא יתן את האיכות צילום הכי טובה, אבל סרטונים שיווקיים ותדמיתיים לגמרי יכולים (ואפילו חייב) להיות מצולמים ע״י פלאפון בעזרת שילוב של כמה אביזרים נלווים.

חצובה וסטנד

חצובות, סטנדים וגימבלים (מייצבים) זה עולם שלם של מוצרים, מהניסיון שלי אם תשתמשו במייצב או חצובה בסיסית הצילום שלכם יהיה הרבה יותר מקצועי. למרות שהיום עם הטלפונים הסלולרים המייצבים בוידאו פשוט וואו ואין באמת צורך.

תחשבו על סרטון שהתמונה בו נשארת יציבה או שהתנועה של הצילום חלקה – זה כבר נותן תחושה הרבה יותר רצינית ואיכותית, בדיוק את זה אפשר להשיג עם ציוד לא מאוד יקר.. ואפילו רק עם הטלפון הסלולרי. 

תאורה

אחד המרכיבים החשובים ביותר בצילום הוא התאורה. שימוש בתאורה טבעית הוא מצוין וברוב המקרים לבעלי עסקים אני אציע לא להתעסק בכלל עם ציוד מקצועי!

עולם התאורה הוא באמת עולם ענק ומגוון אבל אם אנחנו מדברים על סרטוני תוכן, רינג יעשה עבודה מצוינת אם כבר יש לכם – רק צריך לדעת לעבוד איתו.

כאן יש סרטון שיסביר לכם איך לעבוד איתו

ואם אתם מצלמים בחוץ תנסו להמנע מצילום בשעות הצהריים שהשמש בדיוק מעליכם, הצל על הפנים לא מחמיא בצילום ועדיף לנצל את שעות הזהב – בוקר או שקיעה, שהאור רך יותר ונמצא מול או מאחורי האובייקט המצולם.

מיקרופון

סאונד ווידאו הולכים ביחד, זה ברור לנו.. אם אנחנו מדברים למצלמה והסאונד נשמע גרוע לא משנה מה נעשה וכמה נערוך את הסרטון, הוא ירגיש חובבני. 

אנחנו יכולים לשפר בקלות את איכות הסאונד באמצעות זה שנצלם בזמן שאין רוח או רעשי רקע. אם אתם רוצים אפילו לעלות רמה באיכות יש מיקרופון בשם ״דש״, כמו הזה של מגישי החדשות, והוא מאפשר לכם להלביש אותו על החולצה או מתחתיה ולהקליט סאונד ברמה פי כמה יותר טובה מהמיקרופון של הפלאפון.

מיקרופון דש יכול לעלות מאות שקלים ויכול גם לעלות עשרות שקלים, אני באופן אישי אוהב מאוד את המיקרופון של חברת הולילנד (מוסיף לכם קישור כאן)

הכנת הצילומים

תחשבו על משימה בלתי אפשרית, שהם מבצעים משימות מורכבות בלי לתרגל או לתכנן ופשוט הכל מסתדר להם כמו שצריך.. אז זהו, שבחיים זה לא עובד ככה! כדי לצלם תמונה או סרטון טובים החלק העיקרי הוא התכנון וההכנה, ככה נגיע לצילומים מדויקים ושאנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים להשיג.

תכנון התסריט

לפני שמתחילים לצלם, אנחנו צריכים להכין תסריט – מה אנחנו הולכים להגיד, מה זוויות הצילום שנצלם בהן, מה המסר שאנחנו מנסים להעביר ואיך אנחנו משתמשים בצבעים, רקע ואובייקטים נוספים כדי להעביר את המסר.

בחירת לוקיישן

בחירה לוקיישן זה יכול להיות בתוך הבית או בחוץ, פשוט לפני שאתם מתחילים לצלם וכבר משקיעים את הזמן בצילום תבדקו איפה התאורה הטבעית הטובה ביותר, מה הזמנים השקטים שלא יפריעו לכם בזמן הצילום ומה הרקע המתאים ביותר לסרטון או לתמונה שאתם מצלמים.

טכניקות צילום

שימוש נכון בזום

שימוש בזום יכול לפגוע מאוד באיכות התמונה, במיוחד שמדובר בזום דיגיטלי (זום של פלאפון למשל). תנסו לצלם מראש במרחק שבו הייתם רוצים לצלם ולא להסתמך על הגדלת התמונה בעריכה אחר כך.

שמירה על קומפוזיציה

או הו.. כמה יש לי להגיד על קומפוזיציה, אם זה מעניין אתכם תוכלו לקרוא את המאמר שלי בנושא ״קומפוזיציה בצילום״, אבל על רגל אחת – קומפוזיציה בצילום היא האופן שבו האלמנטים השונים בתמונה מורכבים או מעוצבים יחד כדי ליצור את התמונה הסופית. זה כולל את המיקום של הנושאים, הרקע, האור, הצבעים, ועוד. המטרה היא ליצור תמונה מעניינת, מרתקת ומאוזנת שתעביר את המסר או הרגש שהצלם רוצה להעביר. קומפוזיציה טובה משפרת את עוצמת התמונה ומעניקה לה עומק ומשמעות.

עריכת הוידאו

בחירת תוכנה מתאימה

יש מלא אפליקציות ותוכנות לעריכה במחשב ובנייד, אפשר ללכת לאיבוד מהכמות שיש היום.. מתוכנות סופר מקצועיות שמשתמשים בהן בהוליווד ומתוכנות שאמורות לעשות ״חיים קלים״ אבל בסוף הורסות את הסרטון. לדעתי התוכנה הטובה ביותר היא inshot, היא מציעה את המגוון כלים הטוב ביותר לעריכה בנייד. אם אתם רוצים לשפר את כישורי העריכה שלכם יש לי קורס חינמי שלם שמוקדש לעריכה באמצעות inshot – קישור אליו כאן.

הוספת כתוביות ואפקטים

אין מה לעשות, כתוביות ואפקטים משדרגות את הסרטון. הוספה של כתוביות מנגיש את הסרטון שלכם לחירשים (שזה תמיד מעולה) ועוזר לאנשים להתחבר למסר שלכם (שילוב של שמע וויזואלי). 

אפקטים יכולים לגרום לסרטון ״סטטי״ להפוך להיות עם עניין. אין באמת כלל אצבע לאפקטים והם משתנים בין סרטון לסרטון אבל מה שאני מנסה לחשוב עליו כשאני מתכנן שילוב אפקטים בסרטון זה ״מה ימשוך את הצופה ויגרום לו להתעניין עוד יותר בסרטון מבלי להוזיל אותו?״.

שיווק

עשינו את כל מה שעשינו, ואם אנחנו לא יוצרים תוכן כתחביב, אנחנו רוצים שהתוכן שלנו יגיע לכמה שיותר אנשים ויצור כמה שיותר אינטראקציות.

שימוש ברשתות החברתיות

תפרסמו את היצירה שלכם ברשתות החברתיות, תבקשו מחברים לשתף את התוכן שלכם ולאט לאט תבנו קהילה של אנשים שמתעניינים בתוכן שאתם יוצרים.

יצירת תוכן מתמשך

סרטון אחד זה אחלה, אבל סדרה של סרטונים ויצירת ממושכת של תוכן היא זאת שתביא את העניין בתוכן שלכם. מראש תנסו לתכנן את הסרטונים שלכם שיהיו מורכבים ממספר סרטונים או תמונות שמפורסמים בהפרשי זמן אחד מהשני, ככה תצרו רצף של תוכן שקשור אחד לשני ובעצם יוצר מסביבו תחושה מקצועית ויציבה.

זהו מבחינת הטיפים לצילום שלי, אני בטוח שאם תיישמו את הטיפים האלו כבר מהתמונה או הסרטון הבאים שלכם תרגישו את השיפור באיכות ובחווית הכנת התוכן!

תמלול הסרטון

התוכן הזה נולד מתוך שיחות והתכתבויות שלי אתכם על איך פשוט להתחיל ליצור: לצלם, לערוך ולשווק.
הסרטון הראשון באוויר: טיפים לצילום וידאו בנייד 📱🤟
נ.ב צולם ונערך בנייד

אהבתם את התוכן? זה הזמן לשתף

נשוי לקרין ואבא של דפני 😍 כל אחת ואחד מסוגלים לעמוד מול המצלמה צריך להפסיק לפחד ממה יגידו ולהתחיל להתרכז בליצור ולהשפיע

הרשמה לעדכונים

מידע וטיפים על שיווק ותוכן, כשהלב הוא וידאו.  תמצאו בניוזלטר ובקבוצת הוואטסאפ השקטה כלים, טכניקות 
ומידע פרקטי שיעזור לעסק שלך לגעת ביותר אנשים.

אולי יעניין אותך גם...

14

שיווק באמצעות תוכן למשוך, להגיע ולהניע משתמשים באמצעות תוכן

24

אסטרטגיה שיווקית לתכנן ולבצע אסטרטגיה שיווקית

43

שיווק ברשתות חברתיות: אסטרטגיות, טיפים וכלים 2024

36

כתיבת תוכן שיווקי תוכן עם מסר והנעה לפעולה

57

איך מעלים עוקבים באינסטגרם

249

הנכס הדיגיטלי שכל עסק קטן צריך: אתר אינטרנט

64

פוסט באינסטגרם גדלים, טיפים לתוכן ולתמונות

86

היילייטס באינסטגרם איך ליצור היילייטס שמושכים תשומת לב