הקשר בין קידום אתרים לסרטי תדמית

בעולם ה-SEO נהוג להסתכל על התוכן כאל הרכיב המוביל לקידום טבעי בתוצאות החיפוש. האמת? גם במרוצת השנים, ולא משנה כמה גוגל משכללים את עצמם, הם עדיין נשענים על תוכן ואיכותו, איכות אמרנו? כאן הסרטונים נכנסים לתמונה.
הקשר בין קידום אתרים לסרטי תדמית

ממש לרגע אעשה שיעור קצרצר בקידום אתרים אורגני: כל מילה שאנחנו רוצים לקדם בתוצאות החיפוש, צריכה לקבל עמוד משלה באתר עם תוכן ייחודי משלה. אם תסיירו קצת באתר שלי, תוכלו לראות שגם אני עושה לעצמי את הקידום ומקפיד על מגוון מאמרי תוכן מקוריים שמקדמים מילות מפתח שונות: סרטוני תדמית לעסקים, סרטונים שיווקיים וכן הלאה.

‘תוכן הוא המלך’ היא סיסמה שגורה ומוכרת בקרב כל מקדמ/ת SEO וחברת קידום, אולם לצד זאת, גוגל מחפשים חוויית משתמש; הם רוצים לדעת שהגולשים שלהם מקבלים בתוצאות החיפוש אתרים המעניקים את המענה הטוב ביותר.

אם כך כיצד סרטון תדמית יכול לסייע בנושא? בואו נפרק את התשובה לגורמים.

משך ההישארות באתר

תוכן על גבי תוכן על גבי תוכן על גבי תוכן, אף אחד לא אוהב מגילות. בטח כאשר האינטרנט מוצף במידע.

לא משנה עד כמה נקפיד לסדר את הטקסט בצורה יפה ומעומדת, הרי שבסופו של יום העין של הגולשים תשתעמם, הם ירפרפו בין הפסקאות וייתכן שגם יינטשו את האתר מבלי שהם השיגו את מבוקשם.

כאשר אנחנו מטמיעים סרטון בעמוד הטקסט שבאתר, אנחנו קודם כל ‘שוברים את השגרה’ לעיניהם של הגולשים עם מיצג ויזואלי, ויותר מזה – אנחנו מגישים להם את המידע מבלי שהם יצטרכו להתאמץ.

היתרונות הוא אדיר: הגולשים צופים בסרטון, נשארים בעמוד זמן רב, ומבחינת מנועי החיפוש אין זה משנה אם הם קראו את התוכן או לא. כל עוד הם נשארו באתר, הם שיגרו סיגנל לגוגל כי חוויית המשתמש היא טובה ושהמידע הוא רלוונטי.

גוגל יודעים לזהות סרטונים

בין אם הטמענו את הסרטון ישירות בתוך האתר, ובין אם הוא מוצג באתר דרך YouTube, ישנם מחקרים רבים במגזיני SEO ברחבי העולם, שמראים כי גוגל מגיבים לעמודי תוכן עם מדיה (סרטונים / תמונות) באופן הרבה יותר חיובי.

אמנה כאן טיפ מאוד חשוב למקדמים שביניכם: גוגל יודעים לזהות תמונת סטוק. כאשר אנחנו מעלים לעמוד התוכן שלנו תמונה מקורית, או למשל סרטון תדמית שהוא מקורי וייחודי לנו, מבחינתם יש כאן משהו הרבה יותר ייחודי לגולשים.

לכן, מן הרגע שבו תשלבו סרטון בתוך הטקסט, דעו שאוטומטית זכיתם לנקודות לטובתכם מצד ענקיות מנועי החיפוש למיניהן.

הנעה לפעולה

הקשר בין קידום אתרים לסרטי תדמית לא מתקיים רק במובן של קידום בתוצאות החיפוש, אלא גם בשורה התחתונה – עסקים. האם הלקוחות השאירו לנו פניה / רכשו מוצר.

לצד היותי מפיק סרטוני תדמית, אני גם יועץ לשיווק דיגיטלי שמלווה בעלי ובעלות עסקים בזירה הפרסומית. אני תמיד אומר ללקוחותיי כך: אנחנו לא עושים סרטון כדי לטפוח לעצמנו על השכם, ואנחנו לא מקדמים את האתר רק כדי ליהנות מהנוכחות הדיגיטלית בלבד (אף שגם זה חשוב) – באנו לעשות עסקים.

כאשר האתר מתקדם טוב יותר בזכות הסרטון, הוא גם ממיר טוב יותר עם סרטון. תזכרו תמיד שהגולשים לא מכירים אותנו. אתם וודאי יודעים כמה אתם טובים ומקצועיים וכמה כל מי שיבחר בשירותי העסק שלכם יזכה, אך הגולשים מגיעים כשהם מוצפים במידע.

סרטון תדמית מסייע לנו לייצר קשר ראשוני רגשי חשוב עם הגולשים, ולדרבן את השורה התחתונה שלשמה אנו משקיעים זמן וכסף: יותר פניות, יותר רכישות וצמיחה עסקית מהדיגיטל.

איך מתחילים?

כאן אשמח להציע לכם את שירותיי.

שמי יובל מרום, מעל לעשור שאני מיק סרטוני תדמית לעסקים קטנים ובינוניים.

התהליך שאני מציע הוא מאוד אישי, וזוהי גם אחת הסיבות שאני מעדיף ונהנה לעבוד עם בעלי ובעלות עסקים קטנים ובינוניים. יחד אתכם, אלמד את העסק שלכם, אבין מי אתם ולאן אתם שואפים להגיע, מיהו קהל היעד שלכם ומה הן הנקודות המדויקות שבהן נרצה לגעת שהגולשים יצפו בסרטון.

מידע מקיף על התהליך שנוכל לעבור ביחד, תוכלו למצוא במאמר הבא שכתבתי, או לשמוע את זה ישירות ממני בשיחת היכרות ראשונה, ידידותית ובלתי מחייבת 🙂

🎥 מעצים בעלי עסקים דרך שיווק בוידאו
🎙️ פודקאסט: על מה נדבר הפעם
🧠 מכור לסרטוני How To

שנדבר? מצפה להכיר

לחצו כאן עכשיו להתחלת שיחה