בזכות סרטוני וידאו החלו לעצור ברחוב את אמני הילדים תלתלית וזוקו

"הערוץ זימן לנו אפשרויות שלא חלמנו עליהן.. כל התוכן שיצרנו נכנס לערוץ נכנסו לערוץ הופ…"

5/5

על הילה וזוהר: עסק קטן, אמני ילדים

המסע המשותף

החוויה של הילה וזוהר מהתהליך

הגענו אל יובל כי רצינו להרים את המותג שלנו. הבנו שבזכות סרטונים נוכל לקבל יותר חשיפה וכמובן עבודה.

היה לנו חלום “להשתדרג” מעוד מפעילי ימי הולדת ליוצרי תוכן מוערכים. רצינו שילדים יחשפו אלינו לא רק בהופעות פיזיות, אלא גם כשהם יושבים בבית ומזפזפים בשלט של הטלוויזיה, במחשב או בנייד.

התהליך עם יובל היה מעשיר ומלמד ואפקטיבי מאוד. כבר מהרגע הראשון שהתחלנו לעבוד יחד, יובל ידע לדייק אותנו בצורה הכי נכונה שיש. אנחנו אמנים שעושים הכל לבד, היה לנו לא פשוט לעבוד עם אדם חיצוני.

יובל קלט את זה ומהרגע הראשון ידע לתת לנו את הכלים וההכוונה כדי שנוכל להמשיך להיות עצמאיים בעבודת השיווק ויצרת התוכן, רק יותר חכמים ומדויקים. בעצם נכנסו לעולם חדש, שדי חששנו ממנו לפני שעבדנו איתו.

למדנו איך לתכנן אסטרטגיית תוכן, איך לצלם ולערוך וידאו לבד, איך להפיץ ולעבוד בערוצים השונים. היום, מעל לשנתיים אחרי התהליך- וואו וואו! השינוי היה פשוט מהותי. הכוח שקיבלנו מהתוכן בוידאו פשוט עצום. התוכן שיצרנו יחד לערוצי השיווק: יוטיוב, אינסטגרם וטיקטוק הגיע גם לטלויזיה לערוץ הופ והסרטונים מקבלים מאות אלפי צפיות.

העבודה גדלה, יש לנו יותר הופעות פתוחות, יותר ילדים מכירים אותנו ופתאום התחילו לעצור אותנו ברחוב ולהתרגש מהמפגש, ובעצם בזכות השינוי הזה הצלחנו להעלות מחירים ולייצר יתרון מול המתחרים שלא יוצרים תוכן בוידאו.

אפשר לומר שהצלחנו לשברנו את תקרת הזכוכית וקיבלנו הכרה מטורפת, הרבה מעבר למה שציפינו.

אנחנו נהנים ליצור תוכן, מייצרים כל הזמן. למדנו להכיר את עצמנו מול המסך, לדייק את עצמנו בזכות הכלים שקיבלנו מיובל. האושר הכי גדול הוא לקבל פידבק מאנשים מבחוץ שאוהבים את מה שאנחנו עושים ומכורים לסרטונים שלנו!

הצד שלי בתהליך:

הקשר שלנו התחיל כשהייתי תקוע בפקק, קיבלתי טלפון לא מזוהה- זו הייתה הילה שצלצלה אלי להפקת סרטון בעקבות סרטון ויראלי שיצרתי יחד עם עדי חבשוש. הילה רצתה קליפ ויראלי “שסטטוסים מצייצים ישתפו”, כמו בקליפ שהיא ראתה. (זה שמופיע למעלה)

העניין הוא שסרטון ויראלי- מה שנקרא וידאו אפקטיבי הוא לא תוצאה של עבודת טכנית, אלא פרי של עבודת חשיבה. מה גם שאי אפשר להתחייב לתוצאה כזו – אלא רק עבודה לפי עקרונות שיגדילו את הסיכויים להגיע לשם.

אמרתי להילה “להיות ויראלי זה נחמד, אבל מה המטרה שלכם מהסרטון?” היא ענתה לי את המשפט הבא: “אנחנו לא רוצים להיות עוד מפעילי ימי הולדת, אלא אמנים מוכרים שילדים יזהו אותנו ברחוב”. מהרגע הזה יצאנו למסע משותף יחד שכלל ליווי להקמת ערוצי תוכן בוידאו – ערוצים שיש להם תוכנית שיווקית ברורה.

אה, וגם הגענו לסטטוסים מצייצים, עם הקליפ שהקפנו יחד.

מהרגע הזה יצאנו למסע מעצים בו יצירת התוכן והשיווק בוידאו הפכו לדרך חיים בשביל הילה וזוהר. אני זוכר את שיחות הטלפון הארוכות של הילה ושלי אחרי הסרטונים הראשונים שהם יצרו שלא זכו להרבה צפיות. באותן שיחות חזרתי על אותו משפט: “תמשיכו לעבוד לפי העקרונות, לעשות התאמות וזה יגיע, זה יצליח. שיווק בוידאו זה מרתון לא ספרינט- וכשמצליחים זו בוננזה!”

הדרך הזו יצרה להילה וזהור תוכנית שיווק פשוטה ומדויקת לוידאו בעסק.
(אפשר ללמוד לעשות את זה יחד איתי בחינם בקורס הבא שלי: מבוא ליסודות השיווק בווידאו לעסק הקטן)

את שיחת הטלפון הזו מהילה אני לא אשכח: “ערוץ הופ רוצים איתנו פגישה ולשדר את הסרטונים שלנו אצלהם בערוץ!״, זוכרים מה הייתה המטרה שלהם? שיכירו אותם ויזהו אותם ברחוב, כשאתה מגיע לערוץ הכי רלוונטי לקהל שלך בטלוויזיה זה כבר אומר משהו.

איך זה קרה? מאד פשוט – הילה וזוהר חיברו את הוידאו למטרות שלהם, שברו את מחסום הצילום וההפקה כי הם למדו לצלם ולהצטלם בכוחות עצמם, וגם ידעו לערוך ולהפיץ את הסרטונים ללא תלות בגורם חיצוני. אני קורא לזה: לפצח את השיווק בוידאו בעסק!

היום הילה וזוהר מזמן כבר לא לקוחות, אבל כמה כיף זה לראות אותם ממשיכים ויוצרים עוד ועוד תוכן ווידאו גם 3 שנים אחרי.

🎥 מעצים בעלי עסקים דרך שיווק בוידאו
🎙️ פודקאסט: על מה נדבר הפעם
🧠 מכור לסרטוני How To

בגלל שצפית בסיפור של הילה וזוהר לב

קורס חינם: מבוא ליסודות השיווק בווידאו לעסק הקטן

ליווי אישי: פיצוח השיווק בוידאו מהתכנון ועד הביצוע

הפקות וידאו: הפקת סרטונים לבעלי עסקים

קורס ידידותי: צילום ועריכת סרטונים לעסקים

תלתלית וזוקו

תודה על המילים החמות

יובל היה הבן אדם שכיוון אותנו לאורך כל הדרך, הבן אדם והאיש מקצוע המושלם לזה, כי בעצם הדרך קיימת וסלולה לכם, היא רק מעט חשוכה: יובל הוא האיש שהאיר לנו אותה עם פנס ענק להעניק לנו ארגז כלים והוראות הפעלה ומכאן-השמיים הם הגבול! רצינו להגיד לך שמעבר למקצועיות שיא ולכישרון על שלך, אתה בן אדם שכל כך כיף ונעים לעבוד איתו. הכל נעשה לאורך כל הדרך ברוח טובה, אתה תמיד עם חיוך על הפנים, מקשיב ומייעץ באהבה! אתה חלק גדול מאבני הדרך שלנו, אפשר לומר שאנחנו לא מוותרים עליך בחיים!!!