כך רועי דהאן גילה קהלים חדשים בזכות וידאו מעורר תאבון

" עזרת לי להחזיר את התשוקה אחרי תקופה מאוד ארוכה שהייתי ממשיך ליצור כי "צריך"..."

5/5

על רועי: עסק קטן, יוצר תוכן עצמאי

המסע המשותף

החווה של רועי מהתהליך

אל יובל הגעתי כשהיה לי ערוץ יוטיוב שיצרתי אליו בכל שבוע סרטון חדש למשך שנה. המטרה שלי הייתה לשפר את איכות התוכן שאני יוצר. רציתי ליצור סרטונים שיהיו מושכים ומעניינים יותר לקהל היעד ויעזרו לי להוציא החוצה את הפוטנציאל שהרגשתי שיש בתוכי, אבל לא יוצא החוצה בגלל חוסר ניסיון והכרות עם העולם של יצירת תוכן באופן עצמאי.

הגעתי ליובל כדי לפצח את השיווק בוידאו בערוץ ובעסק שלי, ציפיתי לקבל כלים רעיוניים ופרקטיים שיפתחו לי את הראש לאיך ליצור תוכן טוב יותר ולהפיץ אותו.

קודם כל ברמה האישית היה פשוט כיף – הוויה חברית וכיפית שבאה לידי ביטוי גם ביחס ובמענה וגם באווירה הכללית שהיו במפגשים. מעבר לזה התוכנית הייתה דינמית מאוד בהתאם להתקדמות האישית שלי ולהבנה של התוכן שאני יוצר ולא תבנית שצריך ללכת על פיה בין אם היא רלוונטית ובין אם לא. הרגשתי שיובל מבין את הצרכים שלי ויודע לזוז בהתאם לקצב שלי (גם מעבר לשעות הייעוץ המשותפות!).

מעבר לעובדה שתוך שבועיים הצלחתי ליצור ערוץ וידאו בפייסבוק שזכה ל-7 אלף עוקבים ומעל 200 אלף צפיות… אני חושב שהדבר הכי חשוב עבורי היה הפתיחה של הראש לאיזה כיוונים אפשר ללכת ואיך אפשר לייצר את התוכן בצורה הרבה יותר טובה ומתאימה לקהל היעד שלי. עבורי פתיחת העיניים הזאת חשובה מאוד בגלל שהיא מאפשרת לי להמשיך לבד ולרוץ עם התוכן שאני יוצר.

למעשה בזמן קצר מאוד יובל הצליח לבנות אצלי בסיס ליצירת תוכן שיוצר מעורבות גבוהה ובונה קהילה.

היום, עברתי לפלטפורמה חדשה – פייסבוק ושם התוכן מצליח הרבה יותר מאשר ביוטיוב שהייתי יוצר עד אז. זאת הייתה פלטפורמה נוספת שידעתי שאני צריך לייצר עבורה תוכן אבל עד שלא היה מישהו שישב עליי לעשות את זה, זה פשוט לא קרה ודווקא שם התוכן הכי מצליח עבורי. אני מקבל כמות פניות היסטריות מהקהל והצעות עבודה שלא היו לפני כן.

הצד שלי בתהליך:

הפעם אני רוצה להתחיל מהסוף! רועי הצליח בשבועיים להקים ערוץ וידאו חדש בפייסבוק לעסק עם מעל ל-8 אלף עוקבים, מאות אלפי צפיות ואלפי שיתופים (נכון לכתיבת שורות אלו).

המשימה שלי בעבודה עם רועי הייתה פשוטה: להדליק את האש שכבתה בדרך. רועי ציפה בתחילת הדרך לקבל ממני כלים ופתרונות טכניים שיעזרו לו לשפר את רמת הסרטונים ולהעלות אותם נכון לערוצים השונים. אגלה לכם סוד: זה לא מה שעשינו יחד 😊.

טוב בסדר, כן התעכבנו טיפה על איך לעשות מחקר מילים, להעלות את הסרטונים ליוטיוב ואיך לעצב תמונות ממוזערות שימשכו את תשומת הלב. אבל בסוף מה שעשה את ההבדל הוא התשוקה ליצירת הסרטונים ובניית תוכנית שיווק בסיסית שתהיה המצפן במסע.
באחד המפגשים רועי אמר לי: “אני לא רוצה לייצר עוד מתכון של כבד עוף כמו שכולם עושים, אני כאן כדי להראות גרסאות מיוחדות למתכונים שאני מפתח… אבל אנשים לא רוצים לראות גרסאות מיוחדות כמו שלי”. עכשיו כל הכיף התחיל.

יחד פיצחנו פורמט לסרטונים שכלל אפיון של: קהל היעד הרלוונטי ואיפה הוא נמצא, הגדרת המטרות המצופות מיצירת הסרטונים, מה היעדים ומה המטרות של העסק ושל רועי ביצירת התוכן. כחלק מהמטרות שהגדרנו זה להיות נאמן לסוגי התוכן שרועי רוצה ליצור ומכאן התשוקה ליצירה החלה לחזור.

אני חייב להגיד לכם שהיה מדהים לראות את זה מהצד! תוך מפגש אחד רמת הסרטונים עלתה פלאים (ובכלל לא למדנו איך לצלם ולערוך). עבדנו יחד על איך להיות יותר אנרגטי ואותנטי, איך להוציא את התשוקה החוצה כשמצטלמים (וגם מקריינים) ואיך להרגיש הרבה יותר בנוח מול המצלמה והמיקרופון.

עכשיו קבלו את האכזבה- הצפיות ביוטיוב לא עלו. לחדי העין שבינכם, בתחילת הסיפור אמרתי שהקמנו ערוץ וידאו חדש- פייסבוק. כחלק מהגדרת קהל היעד ואופי הסרטונים הגענו למסקנה שהקהל של רועי לא נמצא ביוטיוב אלא דווקא בפייסבוק. מיד רועי התחיל להעלות את הסרטונים לפייסבוק ובום! כמו שקראתם הערוץ פשוט התפוצץ.

ואת הסיפור אני רוצה לסיים בחלק קטן מההודעה שרועי שלח לי בסיום התהליך:
“…הייתה לי התלבטות בהתחלה בגלל שאני בן אדם שבדרך כלל מנסה ללמוד את הדברים לבד כי תכל’ס את הכל אפשר ללמוד היום באינטרנט, אבל למדתי שיעור גדול על כמה אדם חיצוני ובמיוחד אם הוא טוב במה שהוא עושה יכול לקחת אותך עשר רמות קדימה בתהליך. עזרת לי להחזיר את התשוקה אחרי תקופה מאוד ארוכה שהייתי ממשיך ליצור (כי כזה אני, אין דבר כזה לעזוב) אבל עושה את זה על אוטומט בלי שום התקדמות ועזרת לי להשלים את החתיכה הזאת בפאזל שהיא כל כך חשובה עבורי ופתחה לי את הראש לעוד המון כיוונים שאני חושב וחולם לקחת את זה מכאן.”

אני שלולית ורוצה להזמין אתכם לעשות את הצעד הראשון- להצטרף לקורס הבא שלי: מבוא ליסודות השיווק בוידאו לעסק הקטן (הוא בחינם!)

🎥 מעצים בעלי עסקים דרך שיווק בוידאו
🎙️ פודקאסט: על מה נדבר הפעם
🧠 מכור לסרטוני How To

בגלל שצפית בסיפור של רועי דהאן

קורס חינם: מבוא ליסודות השיווק בווידאו לעסק הקטן

ליווי אישי: פיצוח השיווק בוידאו מהתכנון ועד הביצוע

הפקות וידאו: הפקת סרטונים לבעלי עסקים

קורס ידידותי: צילום ועריכת סרטונים לעסקים

רועי דהאן

תודה על המילים החמות

אמנם אנחנו ממשיכים לעבוד יחד, אבל אמרתי לעצמי שאני אעצור רגע לכתוב לך תודה על התקופה הזאת… כמו שאתה יודע אני יוצר תוכן כבר יותר משנה ותמיד הייתה לי תחושה שאני יכול לעשות משהו טוב שאנשים יאהבו, אבל זה פשוט לא קרה…

למדתי שיעור גדול על כמה אדם חיצוני ובמיוחד אם הוא טוב במה שהוא עושה יכול לקחת אותך עשר רמות קדימה בתהליך. עזרת לי להחזיר את התשוקה אחרי תקופה מאוד ארוכה שהייתי ממשיך ליצור (כי כזה אני, אין דבר כזה לעזוב).  בקיצור אחי, באמת באמת שמח על כל רגע בתהליך, ושמח שהחלטתי ללכת למישהו שכבר עושה את זה ומומחה גדול במה שהוא עושה ולא להיות “ראש בקיר” ולהאמין שאני יכול ללמוד הכל – לא בגלל שזה לא אפשרי, אלא בגלל שזה פשוט מאריך מאוד את הדרך והופך אותה למשעממת יותר.